Dabas SPA - pirts komplekss (Iglu sauna, somu un Tvaika pirts, japāņu pirts - Kubla)

Mēs turpinām stāstu sēriju par Dabas SPA Silene un tā jauno veidolu pēc rekonstrukcijas (atklāšana ir ieplānota 2017. gada decembra mēnesī).

 

Pastāstīsim, kādas jaunas procedūru telpas radīsies, iespējamās procedūras, kādu aprīkojumu un kosmētiskos līdzekļus izmantos mūsu speciālisti, un, protams, kāda būs Silene Resort & SPA profesionāļu komanda.

Dabas SPA piedāvā pirts cienītājiem veselo pirts kompleksu (Iglu sauna, japāņu pirts - Kubla, tvaika pirts un somu sauna.)

IGLU sauna: 

Iglu sauna atrodas uz Dabas SPA salas. No ārpuses tā ir apdarināta ar egles koka lubiņām, bet no iekšpuses - apses lubiņām. Katras saunas būvēšanā ir izmantots vairāk nekā 2500 lubiņu, katra pēc nepieciešamības ir pietēsta, izmantojot tikai cirvi un vienkāršu roku darbu. Saunas interjerā izmantota apses koksne. Grīdas segums izgatavots no ēvelētiem apses dēļiem. Lietojot Iglu saunu, tās apmeklētājs izbauda unikālu pieredzi saunas ovālas formas dēļ. Pateicoties tam, ka Iglu saunas griesti veidoti bez leņķiem, tvaiks paceļas pie griestiem un vienmērīgi izplātas pa visu telpu. Leņķu trūkuma dēļ netiek radīta sajūta, ka tvaiks sit pa muguru, tāpēc tvaiks Iglu saunā ir maigs un patīkams. Labākās saunas īpašības atklājas pie aptuveni 70-80 °C, bet tā sniedz lielisku komforta sajūta arī pie augstākām temperatūrām. Pateicoties izmantotajām lubiņām un pirts elpojošai konstrukcijai, saunas mikroklimats ir patīkami mitrs, garantējot baudpilnu piedzīvojumu katram apmeklētājam. Atkarībā no izvēlēta rituāla, pēršanās pirtī tiek papildināta ar aromterapijas rituālu.

Japāņu pirts - Kubla

Pateicoties Kublai, Jūs aizmirsīsiet par stresiem, stimulēsiet sirds un asinsvadu sistēmas un nieru darbību. Pirts noņem reimatisma sāpes un normalizē vielu maiņu. Regulāri Kublas apmeklējumi strauji mazina saslimšanu ar saaukstēšanās slimībām. Karsts ūdens maksimāli atbrīvo muskuļus, tā dodot tiem īsto atpūtu. Pateicoties pietiekoši augstai temperatūrai no organisma caur ādas porām tiek izvadīti toksīni un kaitīgas vielas, āda kļūst līdzena un elastīga, kā arī liekie kilogrami „aiziet ar baudu” un uz ilgstošu laiku.

Kubla, izgatavota no dabiskā koka, pildīta ar karstu ūdeni. Ūdeni silda ar mucā ierīkotu nerūsējošā tērauda krāsns palīdzību līdz 40-50 grādiem. Kublā ir trepes un masīvi koka soliņi, uz kuriem apsēžas vai ieņem pusguļus pozu, pie tam ķermeņa augšdaļa līdz sirdij atrodas virs ūdens un tiek sviedrēta ar ūdens siltajiem tvaikiem. Kublā sildās aptuveni 10-15 minūtes, pēc tam noslaukās pilnīgi sausi un ietinās halātā. Atpūšoties, guļot uz kušetes aptuveni stundu, turpinās sviedru un šlaku izdalīšanās. Atpūšoties tiek dzerta tēja. Tie, kuri vēlas samazināt lieko svaru, lai labāk svīstu, ietinās vilnas segās. Pēc tam nomazgā sviedrus, noslaukās un stundu pavada lēnās pastaigās parkā.

Kubla var dot milzīgu pozitīvo sajūtu un fiziskās veselības daudzumu. Komfortākais laiks iešanai pirtī ir rudens, ziema un pavasaris, jo kubla ir ārējā pirts, tādēļ efekts tiek maksimāli panākts tieši aukstā gadalaikā. Pirts iešanas laikā ir iespējams lietot dažādus aromatizētos pulverus, zāļaugus, minerāliem bagātināto jūras sāli. Siltās vannas (37-38ºС) lieto brūces ātrākai dzīšanai (rehabilitācijas fāzē), miega normalizācijai, nemiera un muskuļu spazmu noņemšanai, traumu un ievainojumu seku novēršanai, hroniskās intoksikācijas un sāpju sindroma noņemšanai. Karstās vannas (40-42ºС) lieto vielu maiņas procesu stimulācijai, nervu un asinsvadu sistēmas normalizācijai.
Turklāt tā ir vienkārši patīkama un aizraujoša atpūta.

Sausa pirts - sauna

Cilvēki kopš seniem laikiem ir gājuši pirtī dažādu motīvu vadīti: reliģisku; dziedniecisku; mazgāšanās; atpūtas; sociālu. Pirts kā procedūra ir ķermeņa pakļaušana augstai temperatūrai ar mērķi izsaukt svīšanu. Sausajās pirtīs karsēšanās notiek - 70-110 °C temperatūrā pie relatīvā gaisa mitruma 5-25%. Ar sviedriem no organisma tiek izvadītas nevajadzīgas vielas. Karstums kalpo arī kā muskuļus atslābinošs un muskuļu sāpes remdējošs līdzeklis, sagādā psihisku atslodzi. Jau no seniem laikiem zināms, ka ejot pirtī uzlabo gan veselību, gan skaistumu. Karstajā gaisā ne tikai tiek izvadītas sliktās vielas no organisma, bet arī “iepērts” skaistums un mirdzums ādai.

Saunā uz karstiem akmeņiem lej ūdeni, kas arī ir sakarsēts - tādējādi veidojot tvaiku, kas izplatās pa visu telpu. Tvaiki pārvietojas no akmeņiem uz augšu un tad lēnām plūst lejā, tāpēc viskarstāk vienmēr būs tam, kas sēdēs pašā augšā uz lāvas. Kontrasta veidošanai, noderīgi ir uzreiz pēc tveices doties aukstā peldē, pēc tam atkal skrienot lielajā karstumā. Šādas kontrast-pirtis nostiprina imunitāti un arī padara visu pirts procesu interesantāku.

Mūsdienās mediķi ir pierādījuši, ka saunā pilnībā var atbrīvoties no pēctraumu sindroma.

Sausās pirtis ieteicamas mazāk norūdītiem cilvēkiem, kā arī atveseļošanās periodā, gados vecākiem cilvēkiem, sportistiem, lai atjaunotu spēku pēc fiziskas pārslodzes, kā arī notievēšanai. Uzskata, ka sausa pirts ļoti efektīvi atjauno darbaspējas. Organisma termoregulācijas sistēma dažādi reaģē atkarībā no gaisa mitruma. Sauss gaiss atvieglo mitruma iztvaikošanu no ādas virskārtas, elpošanas ceļiem un plaušām, mazāk intensīvi sakarsē audus, neizmainās gāzu apmaiņa plaušās, kopumā ņemot, atvieglo termoregulācijas procesus, un vieglāk ir izturams karstums.

Iešanai saunā ir savi noteikumi, kuri apmeklētājam būtu jāņem vērā. Svarīgākais ir tam paredzētais laiks. Iknedēļas apmeklējumam jāilgst vismaz pusotru stundu, kas jāsadala šādi:

• vispirms jāiet siltā dušā

• tad var doties saunā, kur sēžot atveras poras un attīrās āda

• pēc tam jānoskalojas vēsā dušā un jāatpūšas, vēlams guļus stāvoklī, jo tas labvēlīgāk ietekmē asinsriti.

Uz saunu ieteicams doties darba dienās vai darba nedēļas beigās. Šāds seanss kā ar roku noņems nedēļas nogurumu, palīdzēs attīrīties gan iekšēji, gan ārēji. Siltuma ietekmē organisms atbrīvojas no šlakvielām, notiek mugurkaula un muskuļu atslābināšanās. Saunas apmeklējums arī palīdz stiprināt organisma dzīvības spēku. Pateicoties precīzi sabalansētai karstās un aukstās temperatūras maiņai, organisms uzlabo savas adaptēšanās spējas, paaugstinās vitalitāte un pretestība temperatūras svārstībām. Tas ir lielisks veids, kā dzīvot, kopt savu ķermeni un pasargāt organismu no dažādām infekcijām vai reimatiskām saslimšanām.

Saunā var izārstēt arī saaukstēšanos. Saunā nesarunājas, nelasa un nekustas. Ir jāaizver acis un jāatpūšas. Saunā vēlams sēdēt uz dvieļa ar izstieptām vai ceļos saliektām kājām krūšu augstumā. Guļus var atrasties ne ilgāk kā 3-5 minūtes. Tādā stāvoklī tiek sliktāk uztvertas ķermeņa reakcijas un tas var būt bīstami. Sēdus stāvoklī savukārt tiek samazināta temperatūras atšķirība starp galvu un kājām. Dvielis kalpo vieglai izolācijai un uzsūc daļu sviedru.

Tvaika pirts

Tvaika pirtis tikušas lietotas jau ilgi pirms mūsu ēras. Tās pazinuši senie romieši un grieķi. Tvaika pirtīs karsēšanās notiek 40-45 °C temperatūrā pie relatīvā gaisa mitruma 100%, līdz ar to svīšana nerada ādas atdzišanu, jo sviedri šādā mitrumā nevar iztvaikot un dzesēt ādu. Ķermenis svīst intensīvāk un asinsrite kļūst vēl intensīvāka. Tvaika pirts labākā īpašības: tiek mazināts stress, iztīra elpceļus, atjauno ķermeni. Kombinējot pirti ar siltu dušu, var iegūt nomierinošu efektu, savukārt, kombinējot ar aukstu dušu, var panākt atsvaidzinošu un enerģijas pārpilnu rezultātu. Būtiska ir tvaika pirts iedarbība uz elpošanas ceļiem. Palielinātā gaisa mitrumā elpošanas gļotādas tiek pastiprināti mitrinātas un ir spējīgas efektīvi uzņemt ārstnieciskās vielas, tiek veikta inhalācija. Tādēļ arī tvaika pirtī būtiska ir aromātisko eļļu un zālīšu lietošana, kas domāti ne tikai elpceļu darbības uzlabošanai, bet arī ādas attīrīšanai, relaksācijai u.c.

Precizēsim uzreiz, ja cilvēks īpaši nesvīst, tad noteikti jāapmeklē turku pirts. Cilvēki ar svīšanas traucējumiem no saunas negūs labumu un tas var būt pat bīstami. Tvaika pirts iekšējā temperatūra ļauj tajā uzturēties ilgāku laiku bez īpašas piepūles. Pēc fiziskas slodzes tā sniedz lielisku pašsajūtu. Piemēram, pēc vingrošanas vai citām sporta nodarbībām muskuļiem tā ir patīkama atslodze.

To uzskata arī par lielisku vietu, kur attīrīt ķermeni no galvas līdz kājām. Siltās, mitrās telpas veicina īstenu ādas attīrīšanu. Mitrā tvaika ietekmē atmiekšķējas ādas raga slānis un ar sviedriem izdalās tauki. Atmirušās šūnas un taukus no ķermeņa var noberzt vai norīvēt ar skrubja palīdzību. Pēc tādas pamatīgas attīrīšanas āda elpo labāk, poras tiek atbrīvotas un tauki vieglāk nokļūst virspusē.

Pēc tam var mazgāt matus, uzklāt maskas, kā arī apgriezt nagus. Arī ķermeņa masāža tikai papildinās šo brīnišķīgo labsajūtu un liks sajusties kā no jauna piedzimušam. Ejot tvaika pirtī, steigai nav vietas. Vislabāk to darīt ar kādu draugu vai draudzeni, jo sarunas palīdz atslābināties. Pirts apmeklējumam jāatvēl vairākas stundas, pat pusi dienas. No turienes cilvēks iznāk apskaidrots, ar vieglu pašsajūtu un lielisku garastāvokli. Ko tvaika pirts dod veselībai:

• maigi palīdz norūdīties, ļauj izkarsēt ķermeni bez lielas slodzes sirdij un asinsvadiem

• palīdz ātrāk tikt vaļā no iesnām, klepus, aizsmakuma

• atvieglo bronhiālās astmas slimnieku pašsajūtu

• nomierina nervu sistēmu, uzlabo miegu
• palīdz atbrīvot muskuļus no spriedzes

• atvieglo locītavu sāpes

• attīra, mitrina un mīkstina ādu

• uzlabo asinsriti mazajos zemādas asinsvados.